Çağrı Merkezi / (0531) 867 43 39

Bize Yazın / info@gebzetvservis.com

Merkezi Uydu Sistemi Nedir?

Anasayfa / Blog / Merkezi Uydu Sistemi Nedir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Merkezi Uydu Sistemi Nedir?

Merkezi uydu sistemi, uydu yayınlarının toplu olarak tek bir merkezden tüm odaların yayın almasını sağlayan sistemlerdir. Merkezi uydu sistemi High Definition yani yüksek Çözünürlüklü yayın hizmeti sunmaktadır. Bu sayede her daire için çanak anten kurulumu yapmadan bağımsız bir şekilde istedikleri kanalı seyredebilmeleri sağlanmaktadır.

Merkezi Uydu Sistemi Avantajları

Merkezi uydu sistemi avantajları, tek bir merkezi noktadan diğer odalara yayın verdiği için kurulum maliyeti çok daha uygundur. Uygun kurulum maliyeti ve kaliteli yayın görüntü alınması sebebi ile tercih edilmektedir.

Merkezi uydu sisteminde her odada ayrı televizyon olduğunda fazladan uydu alıcısı gibi aracı cihazlara ihtiyaç olmadan televizyon izlenebilir. Daire içerisinde kaç tane televizyon var ise hepsine yayın verebilir ve her televizyonda istenilen kanal seyredilebilir.

Merkezi uydu sisteminin diğer bir avantajı ise fazla çanak anten kullanımının önüne geçmektedir bu sayede görüntü kirliliğinin önüne geçilmektedir. Son olarak merkezi uydu sisteminin bina içerisinde yer alan kamera güvenlik sistemi ile entegreli olarak çalışma avantajı sayesinde kamera görüntülerine de erişim sağlayabilirsiniz.

Copyright © 2023. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...