Çağrı Merkezi / (0531) 867 43 39

Bize Yazın / info@gebzetvservis.com

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Güvenlik Sistemleri / GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ
Sevdiklerinizle Paylaşın

Güvenlik Kamera Sistemlerinde Kurulum Nasıl Yapılır?

Güvenlik Kamera Sistemlerinde öncelikle kameraların yerlerinin belirlenmesi ve montajı, daha sonra kabloların çekilip sonlandırılması gerekmektedir. İkinci aşama ise satın aldığınız kamera sisteminin türüne bağlı olarak kameralar ve kayıt cihazı arasındaki bağlantıları tamamlayıp devreye almaktır.

Güvenlik Kamera Sistemleri - DVR Kamera Sistemi Nasıl Kurulur?

DVR kamera sistemlerinde, video göndermek için koaksiyel kablo kullanılmakta olup bu kabloların görüntü konnektörü için her iki ucuna BNC jak, enerji aktarımı için ise 12VDC güç jakı kullanılır. Kablo seçimi yapılırken mesafenin dikkate alınması gerekir. 50 – 60 mt gibi mesafelere kadar 2+1 veya 4+1 RG59U koaksiyel kablo kullanılabilir. Bu kablo tipinde hem görüntüyü hemde 12VDC gücü aynı kablo üzerinden iletebilirsiniz. Uzun mesafelerde RG6U6 kablo ile 800 metreye kadar görüntü aktarımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca uzun mesafelerde 12VDC gerilim düşeceğinden görüntü kablosuna ilaveten birde enerji kablosu (3×2.5 gibi) çekilmesi gerekmektedir. Böylelikle 220V doğrudan güç kaynağına gönderilir. Güç kaynağı kameraya yakın bir yere konulup buradan enerji verilmelidir. AHD kameralarda seyrekte olsa bir diğer yöntem ise video balun kullanmaktır. Bu sistemde mevcutta ağ kablosu (Cat6 gibi)  kullanılmış ve AHD kamera kullanılmak isteniyorsa video balun kullanılarak görüntü aktarımı yapılabilir.

Güvenlik Kamera Sistemleri - NVR Kamera Sistemi Nasıl Kurulur?

NVR güvenlik kamera sistemleri, NVR’nin arkasında yerleşik PoE bağlantı noktalarına doğrudan veya bir switch yardımı ile bağlanan tak ve çalıştır IP kameralar ile  kullanılır. Bu sistemler genel olarak IP kamera sistemleri olarak da adlandırılır, kameralar Power over Ethernet teknolojisini tek bir ağ kablosu üzerinden güç / video / veri göndermek için kullanır. NVR kamera sisteminde en az CAT5e kablosu kullanılmalı ve CAT6 kablonun tel kalınlığı fazla ve trafik yoğunluğu daha fazla olduğundan uzun mesafelerde kullanılması daha uygun olacaktır. 110 metre ve üzeri mesafelerde ise genellikle fiber optik kablo kullanılmaktadır. Bu sistemde kamera takılacak yerlere yakın bir noktaya fiber optik kablo çekilir ve sonlandırılır. Fiber optik kablo ile NVR ve switch arası bağlantı yapılır. belirli noktalara switch konularak aradaki bağlantı fiberoptik kablo ile yapılır. Fiber optik kablo ile istenilen mesafeye kamera konulabilir.

ip Güvenlik Kamerası - Sisteme Eklenmesi

IP güvenlik kamera sistemleri genelde tak ve çalıştır olarak üretilir. Yani gerekli bağlantılar yapıldıktan sonra kamerayı kayıt cihazına takıp tarama yapmamız yeterlidir. Kablo bağlantıları doğruysa kamera direkt olarak çalışmaya başlayacaktır. Burada en sık karşılaşılan hata ağ kablosunun konnektörle sonlandırıldığı kısımda yaşanır. Bu nedenle kameralar sisteme alınmadan önce test cihazıyla kabloların test edilmesi gerekmektedir.

Her iki sistemde görüntüler canlı olarak pc, iPhone, iPad veya Android ile bir program yardımı ile uzaktan izlenebilmektedir. Bu güvenlik kamera sistemleri için bir standart haline gelmiştir. Dünyanın neresinde olursanız olun bu yöntemle cihaza doğrudan bağlanabilir ve mülkünüzü izleyebilirsiniz. Bunun için cihazın mutlaka bir İnternet bağlantısına sahip olması gerekmektedir.

Güvenlik kamera sistemleri tasarlanırken kurulum yaklaşımı, sistemlerin kullanıcı dostu ve sorunsuz olmasını sağlayacak şekilde yapılmalıdır.

Kur Teknoloji, kapsamlı saha araştırmasını tesis ve ticari faaliyetler için belirli riskleri değerlendirerek gerçekleştirir. Kanıtlanmış teknikler ve çağdaş teknolojinin bir araya gelmesiyle, müşterilerin bireysel gereksinimlerini karşılamak için eşsiz bir çözüm tasarlamak için hizmet vermekteyiz.

Uzmanlıkla kurulmuş güvenlik kamera sistemleri için  BİZİMLE İLETİŞİM KURUN...

Copyright © 2023. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...